ÖTILLÖ Swimrun Weekend Utö

Results
Erik Westberg

Results 2013

Pos # Team Athletes Country Time Time behind
1 29 Team Seglarhotellet Sandham Jonas Andersson / Staffan Björklund SWE 03:33:37
2 23 Serpentine Ben Cope / Will Forbes GBR 03:43:05 +09:28
3 28 Försökskaninerna Rickard Ohlsson / Kalle Torlén SWE 03:46:21 +12:44
4 13 Aquathlon.se Fredrik Letzler / Oriol Guillamon SWE 03:49:18 +15:41
5 31 Elite-Rewine Knut Ander / Joakin Perani SWE 03:57:43 +24:06
6 30 Utö Värdshus 2 Hans Frössén / Mats Andersson SWE 03:58:55 +25:18
7 21 Team Icebreaker Sweden Niklas Vallenholm / Stefan Ekström SWE 4:00:04 +26:27
8 2 Livgardet Multisport Erik Bengtsson / Jim Stalpe SWE 04:00:41 +27:04
9 20 Guns&Dentists Joakim Axelsson / Fredrik Schriever-Abeln SWE 04:00:56 +27:19
10 18 Phibian Calum Coombs / Simon Tracey GBR 04:07:05 +33:28
11 5 Nord Interactive/Lane 3B Henrik Kindgren / Stefan Kindgren SWE 04:09:21 +35:44
12 25 IK Trasten Cool Runnings Jan Evertsson / Sebastian Andersson SWE 04:12:46 +39:09
13 33 Tallahassee Mattias Frithiof / Peter Pei-T Gisseman SWE 04:13:04 +39:27
14 6 Bröderna Johansson Anders Johansson / Håkan Johansson SWE 04:18:00 +44:23
15 8 Team Kirin Mattias Bylund / Jonas Jarlmark Näfver SWE 04:22:00 +48:23
16 9 Johansson & Jans Marcus Johansson / Anders Jans SWE 04:22:54 +49:17
17 11 Bröderna Bänkpress Marcus Holm / Peder Holm SWE 04:35:54 +01:02:17
18 27 Red Socks Inus Van Rooyen / Smit Crouse RSA 04:41:17 +01:07:40
19 14 Team Copper Jonas Björkegren / Johan Backryd SWE 04:43:27 +01:09:50
20 7 RejlerS2 Christian Pettersson / Ulf Thelin SWE 04:44:53 +01:11:16
21 4 Kör en gång till Jonas Fornstedt / Ralph Janewall SWE 04:48:08 +01:14:31
22 3 Joachim Elevant / Richard Marsk SWE 04:50:25 +01:16:48
23 17 Annorlunda Äventyr Markus Kindblad / Oscar Green SWE 05:13:52 +01:40:15
24 32 Team Fireball Magnus Berglund / Carl Kennedy SWE 05:16:10 +01:42:33
25 19 Lag BN Björn Scherrer / Nils Sandström SWE 05:19:06 +01:45:29
26 22 Mad men Brendan Carpenter / Andreas Wahlgren SWE 05:20:46 +01:47:09
27 26 Utbrytarna SK Daniel Lindberg / Kim Quarnström SWE 05:28:58 +01:55:21
28 10 Navigationsgruppen Kristofer Alfredsson / Patrik Holmqvist SWE 05:38:13 +02:04:36
DNF 12 triathleten.se/Gococo Mattias Heribertsson / Jens Samuelsson SWE DNF DNF
Pos # Team Athletes Country Time Time behind
1 48 Snyggare än snabba Linda Sernfalk / Helena Lindahl SWE 04:35:34
2 45 Forever 25 Kajsa Lönn / Carolina Nordvall SWE 05:25:01 +49:27
3 47 Team Björn Johanna Leonsson / Johanna Feuk SWE 05:43:19 +01:07:45
Pos # Team Athletes Country Time Time behind
1 34 Team Camaro Wetsuits Annika Ericsson / Fredrik Selmered SWE 03:59:18
2 46 KALAS Susan MacLean / Rickard Schuber SWE 04:33:06
3 41 Team Fitness World Maj-Britt Engholm Klok / Søre Hansen DEN 04:39:04 +39:46
4 42 The beavers Emma Thornberg / Carl Thornberg SWE 04:39:16 +39:58
5 44 Bore and Lost Anna Andersson / Elias Bouvin SWE 04:39:41 +40:23
6 36 Team Läkare utan Gränser/Le Christine Andersen / Niklas Karlson 04:49:36 +50:18
7 39 Ost och gröt Lovisa Jönsson / Adam Stenman SWE 04:51:54 +52:36
8 35 Sulanveden Hiihtoseura Marja Rantanen / Janne Räsänen FIN 04:54:52 +55:34

Select year

International partners
  • Head
  • Campz Addnature
  • Garmin
  • Vivo Barefoot